Informacje i ogłoszenia

Informacja dla osób bezdomnych

Najbliższa noclegownia dla Bezdomnych znajduje się w Brzesku przy ul. Cegielnianej 1/2,
tel.: 146863998, Podmiot prowadzący: MOPS w Brzesku.
Zapewniona jest pomoc doraźna, odzież, posiłki, suchy prowiant, pomoc prawna, praca socjalna.

Poprawiony ( piątek, 08 listopada 2013 12:23 )

 

Pomoc Pogorzelcom !

Uwaga "akcja"
Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Świadczeń Rodzinnych

POMOC POGORZELCOM

Dnia 29.07.2013r. w miejscowości Piaski Drużków spaleniu uległ dom wraz z całym dobytkiem. Spaliło się wszystko (pralka, lodówka, TV, pościel, ubrania, meble, gotówka), 4 rodziny zamieszkujące w domu, który uległ spaleniu, pozostało bez przedmiotów potrzebnych do codziennego funkcjonowania.

W związku z powyższym Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Świadczeń Rodzinnych w Czchowie postanowił zorganizować akcję polegającą na zbiórce rzeczy, które nie używane już przez Nas posłużą w/w rodzinom.


Zbiórkę rzeczy organizować będziemy w dniach 31.07.2013r. – 09.08.2013r.

W siedzibie Ośrodka przyjmowane będą żywność, odzież, obuwie, pościel, firanki, ręczniki, zabawki itp. Jeżeli masz zamiar oddać przedmioty większych gabarytów np. meble, sprzęt AGD i RTV (lodówki, pralki, telewizory, itp...) wcześniej skontaktuj się z pracownikami Naszego Ośrodka Tel: 14 66 36 565 lub 14 68 43 010
Celem akcji jest przekazanie osobom potrzebującym rzeczy, które będą mogły im służyć przez dłuższy czas. Dlatego przyjmowane będą tylko takie rzeczy, które nadają się do użytku. Oddając odzież, sprawdź czy nie jest poplamiona, potargana, dziurawa a sprzęty które masz zamiar oddać działają. W ramach prowadzonej zbiórki nie będą przyjmowane rzeczy które trzeba naprawić lub rzeczy, z których ze względu na ich stan już nikt nie skorzysta.

Powodzenie oraz rozmiar Naszej akcji zależy od zaangażowania w nią mieszkańców Gminy Czchów. W związku z powyższym zwracam się do wszystkich mieszkańców Naszej Gminy z prośbą o udział w akcji „ Pomoc pogorzelcom". Każda ilość i forma ofiarowanej pomocy ma dla Naszych podopiecznych ogromne znaczenie i bezcenną wartość.

W razie jakichkolwiek pytań zadzwoń 14 66 36 565 lub 14 68 43 010

 

Projekt na bezpłatne komputery - po ocenie formalnej

     Burmistrz Czchowa informuje, że zgodnie z pismem otrzymanym z Instytucji Wdrażającej projekt Gminy Czchów złożony w ramach konkursu w działaniu 8.3 POIG pn. „Lepsze jutro – przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Czchów” przeszedł ocenę formalną i został skierowany do dalszej oceny tj. oceny merytorycznej.

    W przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia wszyscy zainteresowani mieszkańcy Gminy Czchów zostaną poinformowaniu o uzyskanym wsparciu.

 

Informacja dotycząca wygaśnięcia prawa do świadczenia pielęgnacyjnego

(dotyczy decyzji wydanych przed dniem 1 stycznia 2013 r.)

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Świadczeń Rodzinnych w Czchowie informuje, iż zgodnie z art. 11 ust. 4 ustawy z dnia 7 grudnia 2012 r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2012 r. poz. 1548) z dniem 30 czerwca 2013 r. z mocy prawa wygasa ustalone przed dniem 1 stycznia 2013 r. prawo do świadczenia pielęgnacyjnego.

W związku z powyższym od dnia 1 lipca 2013 r. będzie można ubiegać się o świadczenie pielęgnacyjne lub specjalny zasiłek opiekuńczy na zasadach wprowadzonych powyżej cytowaną ustawą.

Poprawiony ( poniedziałek, 17 czerwca 2013 22:25 )

Więcej…

 

Informacja o wyniku konkursu ogłoszonego przez Kierownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Świadczeń Rodzinnych w Czchowie: Na stanowisko Pracownik socjalny

Informacja o wyniku konkursu
ogłoszonego przez Kierownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
i Świadczeń Rodzinnych w Czchowie:


Na stanowisko Pracownik socjalny w projekcie systemowym pn. „Jesteśmy najlepsi”
współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
oraz ze środków budżetu państwa POKL 2007-2013

 

Załączniki:

  1. Informacja

Poprawiony ( piątek, 07 czerwca 2013 11:36 )

 

Praca dla Pracownika socjalnego

Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Świadczeń Rodzinnych w Czchowie ogłasza konkurs na stanowisko Pracownik socjalny w projekcie systemowym pn. "Jesteśmy najlepsi" współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków budżetu panstwa.

Poprawiony ( wtorek, 07 maja 2013 16:00 )

Więcej…

 

Zawiadomienie

Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Świadczeń Rodzinnych w Czchowie, informuje że w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem,
w dniu 27.02.2013r. godz. 10.00 – 12.00 dyżur pełnić będzie policjant Komisariatu Policji
w Czchowie asp. Rafał Biernat.

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>
Strona 4 z 5