Informacje i ogłoszenia

Akcja profilaktyczna MKRPA i KP w Czchowie „Pijani kierowcy rujnują życie"

Akcja profilaktyczna MKRPA i KP w Czchowie „Pijani kierowcy rujnują życie"

pkW dniu 24 lutego 2017 roku na terenie Gminy Czchów, członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wraz z funkcjonariuszami Policji Komisariatu Policji w Czchowie przeprowadzili akcję profilaktyczną pt. „Pijani kierowcy rujnują życie"
Nietrzeźwi za kierownicą zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców również Naszej Gminy, coraz częściej słyszy się o tragicznych wypadkach spowodowanych przez pijanych kierowców. Przeciwdziałanie nietrzeźwości na drogach to ważna misja samorządów gminnych.

Poprawiony ( wtorek, 28 lutego 2017 13:14 )

Więcej…

 

Bezpieczny i aktywny senior

bias1Ruszyła kampania "Bezpieczny i aktywny senior" poświęcona bezpieczeństwu i aktywności osób starszych.Poniżej znajdą Państwo materiały informacyjne.

1. "Bezpieczny i Aktywny Senior" - informator

2. "Bezpieczny i Aktywny Senior" - ulotka

Wiecej informacji: http://www.mpips.gov.pl/bezpieczny-i-aktywny-senior/

 

"W Dobrą Stronę"

W dobrą stronę

Poprawiony ( środa, 01 lutego 2017 14:03 )

 

Zaproszenie dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

 

Fundacja im. Hetmana Jana Tarnowskiego

zaprasza

OSOBY POKRZYWDZONE PRZESTĘPSTWEM

do skorzystania z darmowych porad specjalistów (prawnika, psychologa, osoby pierwszego kontaktu) oraz do skorzystania z pomocy materialnej, w tym pokrywanie kosztów:

 - żywności lub bonów żywnościowych

- zakupu odzieży, bielizny, obuwia, środków czystości i higieny osobistej

- edukacji ogólnokształcącej i zawodowej, także na zasadach indywidualnego kształcenia

- czasowego zakwaterowania lub udzielania schronienia

 - świadczeń zdrowotnych, wyrobów medycznych, w tym przedmiotów ortopedycznych oraz środków pomocniczych

- przejazdów środkami komunikacji publicznej lub pokrywanie kosztów transportu związanych z uzyskiwaniem powyższych świadczeń 

Zapraszamy do naszych punktów w Tarnowie
(ul. Krakowska 13/10) Nr tel. 519 820 707, i Nowym Sączu
(ul. Nawojowska 17a),nr tel. : 513 074 413
e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Poprawiony ( środa, 01 lutego 2017 14:00 )

 

RAZEM ŁATWIEJ

RAZEM ŁATWIEJ

Resized 20170117 142351 resized    Okres jesienno-zimowy to czas szczególnie trudny dla osób starszychi samotnych. Podstawowe czynności takie jak wyjście po zakupy, przyniesienie opału, wody, czy rozpalenie w piecu, ze względu na warunki atmosferyczne sprawiają wiele problemów lub w pewnych przypadkach stają się niemożliwe.

      W trosce o bezpieczeństwo w/w osób, w ramach współpracy instytucji funkcjonariusze Komisariatu Policji w Czchowie wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czchowie wytypowali osoby szczególnie narażone na niebezpieczeństwo związane z zimową aurą a następnie udali się do nich w celu rozpatrzenia ich sytuacji i udzielenia pomocy.

     W ramach wspólnych działań udało się udzielić różnorakiej pomocy (skierowanie do właściwej instytucji, zabezpieczenie opału, dostarczenie żywności, naprawa urządzeń grzewczych), która poprawiła bezpieczeństwo Naszych podopiecznych.

Z nadzieją iż tegoroczna akcja nie była jednorazową, lecz nabierze cechy cykliczności, dziękuję za dotychczasową współpracę.

Kierownik MOPS
Sobczyk Katarzyna

 

Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020

pomoc zywnosciowa     Celem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. W sierpniu 2016 roku rozpoczęła się realizacja Podprogramu 2016, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące w całej Polsce będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, jak również możliwości uczestniczenia w różnych działaniach wspierających, edukacyjnych i włączających. Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest wspófinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.
     Do połowy czerwca 2017 roku w MOPS w Czchowie, osoby które otrzymają skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej, będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, która cyklicznie będzie dystrybuowana w formie paczek żywnościowych. Każda z osób otrzymujących paczki żywnościowe, otrzyma w nich produkty następującego typu: makaron jajeczny, ryż biały, herbatniki, ser żółty, mleko UHT, fasola biała, groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, gulasz wieprzowy z warzywami, filet z makreli w oleju, szynka drobiowa, cukier biały, olej rzepakowy.
      Na ser żółty będzie ogłoszony dodatkowy przetarg –dostawy do magazynu Banku Żywności w Krakowie planowane są dopiero od stycznia 2017.
      Osoby korzystające ze wsparcia Programu w naszym województwie będą mogły również wziąć udział w ciekawych warsztatach edukacyjnych dotyczących wzmacniania samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego. O szczegółach informować będziemy na bieżąco. Wsparcie działaniami towarzyszącymi, pozwoli na zwiększenie wymiaru pomocy żywnościowej, która realizowana jest w ramach Programu.
      Pomoc żywnościowa w postaci paczki żywnościowej może być przekazywana do osób spełniających kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej (951 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 771 zł dla osoby w rodzinie), na podstawie skierowania wystawionego przez właściwy terytorialnie Ośrodek Pomocy Społecznej, lub w przypadku osoby bezdomnej – oświadczenia podpisanego w organizacji.
      Podprogram 2016 jest kontynuacją Podprogramu 2015, w ramach którego MOPS w Czchowie objął wsparciem żywnościowym 200 osób przekazując im 13 934,40 kg żywności.

Poprawiony ( piątek, 16 grudnia 2016 17:33 )

 

"16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"

16-Dni-Przeciw-Przemocy-Wobec-Kobiet

          W dniach od 25 listopada 2016 roku do dnia 10 grudnia 2016 pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czchowie wspólnie z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Czchowie włączają sie w obchody międzynarodowej kampanii zatytułowanej "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet" W ramach kampani pracownicy MOPS oraz funkcjonariusze Komisariatu Policji pełnią dyżury w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej
w Czchowie przy ul. Szkolnej 1.

 

 Harmonogram dyżurów:

- 6.XII.2016 godz. 12.00-15.00 - psycholog
- 7.XII.2016 godz. 8.00-12.00 - pracownik socjalny, członek MKRPA
- 8.XII.2016 godz. 8.00.12.00 - Przewodniczący Zespołu Interdyscyplinarnego
- 9.XII.2016 godz. 11.00-15.00 - policjant

Podczas pełnionych dyżurów można będzie uzyskać niezbędne informacje dotyczące instytucji pomocowych działających na terenie gminy i powiatu, obowiązujących przepisów prawa, procedury karnej i administracyjnej związanej z Niebieską Kartą itp.

Poprawiony ( poniedziałek, 05 grudnia 2016 10:20 )

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 6 z 10